bulletin-board-3233653_1920
3 januari 2019
3 januari 2019
Je wordt onzichtbaar. Misschien krijg je rare haren op rare plaatsen. Je wil een taal leren, maar je vraagt je af of het nog de moeite is, want ach. Het is niet moeilijk om je te laten deprimeren door wat onvermijdelijk met elk mens gebeurt: ouder worden. Kolet Janssen, oud-leerkracht, schrijfster van kinderboeken en moeder van zes kinderen, weigert zich te laten meeslepen door de eeuwig-jongdoctrine. Ze schreef er een boek over: Hoe word ik een leuk oud mens?
Soms loopt het in een gezin helemaal mis. Eén of twee ouders worden overspoeld door hun problemen. Die komen dan in volle heftigheid tot uitbarsting. Dat zijn afschuwelijke situaties en er is tijd en hulp nodig om alles weer in rustiger vaarwater te leiden.
Mijn pleegdochter heeft geen kinderen, maar ik weet zeker dat ik voor die kinderen een volbloed oma zou zijn geweest. lees meer
Corona verplicht iedereen om zoveel als mogelijk sociale afstand te bewaren, ook stadsbewoners. Alles moet weer apart, maar in steden is dat niet evident. lees meer
Waarom reageren mensen zo emotioneel als er in hun achtertuin een asielcentrum of een windmolenpark wordt gepland? lees meer
Alle columns van Kolet Janssen op VRT NWS lees meer
Een vastenpuntje voor iemand anders
Probeer het zelf maar eens: hoeveel gemakkelijker je een vastenpuntje bedacht krijgt voor de mensen om je heen, dan voor jezelf.
Vasten is hip
Het fijne is dat je het niet in je eentje hoeft te doen.
Een slogan voor de vasten
‘Denk globaal, handel lokaal, hoor je weleens. Ik denk dat ik dat motto voor ogen ga houden deze vasten.’
Als God ons zou mailen
Om meer dan een reden ben ik blij dat God niet op Elon Musk lijkt.
Je lichaam is zo vaak niet uitsluitend van jezelf.
Waarom is er zo vaak gedoe als het over seks gaat? Ouders komen op straat over seksuele voorlichting op school.
Mag je de geschiedenis geweld aandoen als het over een icoon gaat? Cleopatra bevindt zich in het goede gezelschap van Jezus.
In hetzelfde flatgebouw leven mensen met de meest uiteenlopende verwachtingen over zwangerschap en abortus.
‘Ik ben al negen jaar oma en ik draag dat label met trots. Als oma leef ik me helemaal uit en ik heb geen enkele neiging om me jonger of hipper voor te doen dan ik ben’, schrijft Kolet Janssen van Logia. ‘Maar in de verhalen die mijn kleinkinderen voorgeschoteld krijgen, worden oma’s geschetst volgens een beeld dat al minstens een halve eeuw uit de tijd is.’
Alle bijdragen van Kolet Janssen op de (s)preekstoel van Knack.be:
lees meer