Kolet Janssen

auteur

Op een ezel

30 maart 2021

Op de Palmzondagviering in onze parochie hebben we dit jaar een paar gezinnen met toekomstige eerste communicantjes uitgenodigd. Meer dan 15 mensen mogen er immers niet in de kerk. De andere parochianen kunnen via streaming meevolgen. Zo zie ik op het scherm mijn kleinzoon samen met een stel andere kinderen toegewijd met palmtakjes zwaaien tijdens de evangelielezing.

Dan vraagt de voorganger aan de kinderen: ‘Waarom denken jullie dat Jezus op een ezel reed? En niet op een paard?’

Kleinzoon steekt zijn hand op. ‘Omdat hij ook al op een ezel reed toen hij in de buik van zijn mama zat’, zegt hij. Het lijkt hem niet meer dan logisch: die ezel hoort bij Jezus. Op weg naar je dood ga je wellicht niet anders dan op weg naar je geboorte. Dichtbij en tussen de mensen.

Wat een cadeau dat we in onze parochie ook van kinderen mogen leren.

(I wonder 29 maart 2021, afb. van Clyde Verhine via Pixabay)

2 reacties op “Op een ezel”

  1. Martine Baeyens schreef:

    Dat vind ik een geweldige reactie van Mauro , echt mooi . Er schuilt misschien ook al een kleine filosoof in hem .

  2. angoen schreef:

    Heerlijk, zijn antwoord en jouw eenvoudige conclusie!

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.