Alles is nieuw
20 februari 2026

Hoe ouder ik word, hoe meer ik het gevoel heb dat de wereld elke ochtend weer nieuw is.
Een dag kan zwaar wegen in een mensenleven. Zoveel dingen om aan te denken, zoveel dingen om te doen. Veel daarvan komt elke dag terug, maar daardoor wordt het niet minder belastend. Het is toch niet te geloven dat je nu al misschien voor de twintigduizendste keer je tanden poetst. Of voor de tweehonderdvijfendertigste keer dit jaar de tafel dekt en weer afruimt. Je wordt er moe van alleen al om dat te bedenken.
Daarom is het fijn dat we onszelf wijsmaken dat er af en toe iets nieuws begint. Met Nieuwjaar. In de advent of in de vasten. Bij het begin van elk nieuw seizoen. Op maandagochtend. Op de eerste dag van de vakantie. En dus ook: elke nieuwe ochtend.
De vogels fluiten anders als het licht wordt. Er zweven kabbelende wolkjes aan de hemel. Alles ruikt een beetje nieuw. In elke nieuwe ochtend zit iets fris en onbekends. Wie weet wat er vandaag allemaal kan gebeuren? Zullen we iets bijzonders meemaken, iets moois zien of horen, een warm hart tegenkomen? Het kan zomaar allemaal.
Natuurlijk zijn niet alle strubbelingen, zorgen en problemen opgelost. Maar alles krijgt een nieuwe kans. Wijzelf ook. Elke dag begint ons leven nieuw. Het is aan ons om er een paradijsje van te maken.
(Ademtocht februari 2026, photo by Carsten Stalljohann on Unsplash)
;)
;)
;)
;)
;)
Een dag kan ook plots vol negatieve verrassingen zitten en daar moet je dan ook doorheen ( hopend op een goed afloop)!
Helemaal waar!